Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Kas ir AWARD?

AWARD ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kas palīdz jauniešiem atklāt savus talantus un pilnveidoties dažādās jomās. AWARD ir fantastiska programma, kas domāta jauniešiem vecumā no 14–25 gadiem. Izmantojot programmas AWARD pamatprincipus, jaunietis labāk var saprast un apzināties savu personību un ticību saviem spēkiem. Noticēt sev, ka viņš to var paveikt!

AWARD darbība Latvijā tika uzsākta 2006. gadā, kad Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs saņēma neatkarīgā operatora licenci programmas īstenošanai.

Kopš 2009.gada jūlija, programmu AWARD Latvijā turpina īstenot Valsts izglītības satura centrs (licence) un nevalstiskajā sektorā neatkarīgā operatora licence piešķirta biedrībai „Vārti ģimenei”.

Ar katru gadu programmā AWARD iesaistās aizvien vairāk jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Pašlaik programmā Award ir iesaistījušies ap 500 jauniešu, no kuriem 293 ir saņēmuši starptautiskos apbalvojumus – bronzas, sudraba vai zelta līmeņa nozīmīti un sertifikātu.

Katru gadu interesentiem ir iespēja iegūt starptautisko AWARD vadītāja sertifikātu, piedaloties EMAS reģiona jauno vadītāju kursos. Šodien Latvijā ir 80 sertificēti programmas AWARD vadītāji.

2009. gada jūnijā Latvijas Valsts eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga apliecinājusi vēlmi kļūt par Starptautiskās Edinburgas hercoga pašaudzināšanas programmas Award patronesi Latvijā.

Programmas ideja – atbilstoši savām spējām jaunietis sastāda savu individuālo programmu, kas sastāv no 4 jomām:

  • Jaunas prasmes;
  • Labais darbs;
  • Fiziskās aktivitātes;
  • Piedzīvojumu pārgājiens jeb ekspedīcija.

Katrā no jomām jaunietis uzstāda konkrētu mērķi un cenšas to sasniegt. Mērķa sasniegšana tiek fiksētā īpašā Sasniegumu grāmatiņā.

Vairāk vari iepazīties interneta resursā: http://award.lv/